Więcej informacji

Monitoring GPS w PWiK Częstochowa

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego Spółka Akcyjna w Częstochowie to nowoczesna, rozwijająca się firma, która, stosując najnowsze osiągnięcia techniki zdobywa kolejne certyfikaty, wyróżnienia i nagrody. Częstochowskie przedsiębiorstwo dostarcza wodę siecią magistrali i rurociągów rozdzielczych o łącznej długości 2248 km, co czyni je drugą co do wielkości w Polsce siecią wodociągową.

W początkach 2010 roku PWiK w Częstochowie wyposażyło w system lokalizacji obiektów SMOK swoją flotę samochodów serwisowych. Urządzenia zamontowane w pojazdach określają w czasie rzeczywistym ich dokładną pozycję geograficzną. Podstawą tego systemu jest bieżący podgląd oraz archiwizacja danych o trasach przejazdów i prędkości ich pokonania. Napływające informacje obsługiwane są przez odpowiednie oprogramowanie, zaprojektowane tak, by umożliwić szybkie i intuicyjne poruszanie się po bazie. Uprawniony użytkownik ma wgląd w zapisane przez program dane, może je przeszukiwać i wyświetlać na ekranie w formie tabel i zestawień na podstawie wybranych przez siebie kryteriów - przykładowo według okresu czasu, obszaru lub konkretnego pojazdu. Zastosowanie kryteriów powoduje, iż wyświetlanie są tylko te informacje, których użytkownik potrzebuje. Dodatkowo zamontowane zostały mikroprocesorowe sondy, pozwalające na określenie ilości zatankowanego paliwa oraz miejsca i czasu tankowania. Takie rozwiązanie nadzoru nad gospodarką paliwową jest jak dotąd najskuteczniejszym narzędziem służącym do monitorowania przebiegu tankowań oraz poziomu spalania.

System SMOK stanowi nieocenione narzędzie dla logistyki i administracji floty pojazdów, ułatwia zarządzanie personelem i zapleczem sprzętowym, wpływa pozytywnie także na organizację pracy wewnątrz przedsiębiorstwa, a co za tym idzie - na podniesienie jakości świadczonych usług.

ZAUFALI NAM